Facebook’un Kurucusu Çin de!

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg, Çin’e 4. Ziyaretini gerçekleştirdi!

Çin de yasaklı olan web sitesi Facebook üzerinde konuşmalar yapmak ve orada ki öğrencilerin de sorularını yanıtlamak için bulunan Zuckerberg, bazı konular hakkında hem fikirler üretti, hem de paylaşımlar da bulundu. Hala yasaklı olan ve orada ki kişilerin sadece VPN kullanımı ile eriştiği Facebook sitesinin hala Çin de neden yasaklı olduğu veya ne zaman açılacağı konusunda bilgi verilmez iken, bu duruma da değinen Zuckerberg “kısa zaman içinde açılmasını ümit ediyoruz. Pek çok Çinli dostumuz Facebook üyesi ve sosyal medyadan uzak kalıyorlar” sözünü de cümlelerine ekledi!

Mark-Zuckerberg-cin-cince-pekin

Tüm konuşmayı Çince yapan Zuckerberg, henüz yeni öğrendiği dil olmasına rağmen gelen soruları gayet olumlu karşıladı ve açıklamalarını da yaptı. Çinliler tarafından bu durum övgüyle karşılandı ve kişiler de durumdan çok memnun kaldılar. Kendi dillerine özgü bir davranış için mutlu olduklarının altını çizen Çinliler, yakın zaman da ise Facebook’un açılmasını ümit ediyor!

Bilindiği gibi Mark Zuckerberg’in eşi Çin asıllı bir Amerikalı! Bu nedenden dolayı da Çinceye onu teşvik eden eşi, dili daha fazla kavraması adına da Mark’a Çince dersler veriyor!

Tüm konferansı aşağıda ki videodan izleyebilir ve konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. (Dil Çincedir. Bu nedenle dil bilmeyen kişiler için de herhangi bir alt yazı çevirisi yapılmamıştır.)

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş