Facebook’un Saçma Paylaşımları!

Şüphesiz hepimizin birer Facebook profili var ve pek çoğumuz da Facebook’a giriş yaptığımız zaman saçma paylaşımlar ile karşılaşabiliyoruz.

Onedio gibi kişilerin eğlenceli paylaşımlar yaptığı web siteleri de “Facebook üzerinden yapılan ve azalarak bitmesi tahmin edilen paylaşımlar” isimli bir klasör hazırlamış ve kişilerin beğenisine sunmuş. Biz de, sizler için eğlenip, gülebileceğiniz gerek komik; gerek absürt olan birkaç paylaşımı sıralamak istedik!

haber-kaynağı-600x317

  1. Ne yesek?

Ne yesek paylaşımı Facebook’un absürt paylaşımlar alanında en sık rastladığımız paylaşım türüdür. Kişiler, buradan “ne yesek ya, Hamburger mi, salata mı?” gibi gereksiz paylaşımlarını kişi listelerine sunarlar.

  1. Dövme paylaşımları

“Şu dövmeyi yaptırmak istiyorum arkadaşlar, sizce nasıl?” gibi sorularla da sık sık karşılaşırız. Pek çoğumuz da “arkadaş git ne yaptıracaksan yaptır, halka neden açıyorsun?” gibi tepkileri içinde tutar.

  1. Yalandan gezi tavsiyeleri ve değerlendirmeler

Birçoğumuz kendi kişi listesinde yapılan yalandan paylaşımlara şahit oluyorlar ve sık sık da bununla karşılaşıyorlar. Facebook üzerinden sıkça karşılaştığımız bir tür olan “şuradayım ve çok güzel, mutlaka gelin.” Gibi paylaşımlar bizleri artık bunaltacak seviyelere kadar getirdi!

  1. İşten ayrılma ve Pazartesi sendromu

Patronunuz ya da iş arkadaşlarınız listeniz de yok diye her biriniz Pazar gecesinden atıp tutmaya başlıyorsunuz. Umarız “bir gün patronunuza gerçekten yakalanarak işinizden olursunuz!” demek isterdik ama bu da doğru değil.

  1. Üstümde ki sizce nasıl?

Yeni alınan bir kıyafeti sosyal medya da tanıtmak oldukça kolay! Pek çok arkadaş da, “şuraya gidiyorum, kıyafetim sizce nasıl?” diye sosyal medya üzerinden ayna da boydan çekilmiş fotoğraflarını bizlerle paylaşıyorlar, fotoğrafta da kıyafet hariç pek çok alana dikkat çekeceğimiz ayrıntıları sunuyorlar. Allah sabır versin diyelim.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş