Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook’un Yeni Filmi Geliyor!

2010 yılında Social Network ismi ile Sosyal Ağ Facebook filmi çekilmişti ve o dönemler de Altın Küre, Oscar ve BAFTA film festivallerinde en iyi ödüller klasmanında pek çok ödüle uzanmıştı.

Serinin ikinci filmini çekmeye hazırlanan yönetmen David Fincher, yakın zaman da 2. Serisi ile sevenlerinin karşısına çıkacak.

Senaryosunu yine Ben Mezrich ve Aaron Sorkin’in kaleme alacağı Social Network 2 filminin bu kez yapımcısı ise Mark Zuckerberg olacak.

İlk film de Mark Zuckerberg’in galaya davet edilmesi ve izledikten sonra da filminin beğenmemesi, hikayelerin yanlış anlatılmasını söylemesi ile beraber film camiasına bu haber bomba gibi düşmüştü. Bu kez senaryo gelişim ve yazım sürecinin her adımında Mark Zuckerberg’e sorular yönelten senaristler, senaryonun tüm kurgusunu da Mark’ın gözü ile anlatacak.

Yine Mark Zuckerberg’i ilk filmde olduğu gibi bu filmde de Jesse Eisenberg oynayacak. Birbirlerinin benzerliği görenleri gala da hayrete düşürmüş, yan yana da bir kare çektirmişlerdi. Facebook’un bu film ile beraber iyi bir sükse elde etmesi, kurulduktan sonra ki süreçte de bir an da nasıl büyümeye geçtiğinden bahsediliyor.

Ayrıca Whatsapp’ın ve Instagram’ın da bünyeye katılmasında ki tüm sürecin anlatılacağı film ise ortalama olarak 110-120 dakika arasında olacak.

Exit mobile version