Facebook’un Yeni Uygulaması: Riff!

Facebook’un Yeni Uygulaması: Riff!

Facebook çok uzun süredir mobil odağına yenilikler katmak için çalışmalarına devam ediyordu. Kullanıcıların artık arkadaşlarıyla video içerik oluşturması yönünde de bazı adımlar atan Facebook yönetimi, bu kapsam da Riff adını verdiği yeni bir uygulamayı da pazara sürmüş oldu.

Riff’in amacı, kullanıcıların konu başlığı belirledikten sonra 20 saniyeye kadar mobil uygulama üzerinden video çekmesine yardımcı oluyor. Diğer arkadaşlarınız da video eklediği müddetçe Riff üzerinde ki tüm videolar bir hikayeye dönüşüyor. Hikayeye arkadaşlarını da davet ederek tam olarak verim alma şansı da mümkün oluyor.

riff-2-600x300

Android ve IOS üzerinde indirilmesi mümkün olan bu uygulama, henüz çok yeni olduğundan sebep dikkat çekecek bir videonun da söz konusu olmadığını bilmeniz gerekmekte. Vine mantığı altında, süreci daha uzun ve daha farklı bir metotla ilerleyecek olan bu uygulama türü, kişilerin de kısa süreç içerisinde beğenisini sağlayacak gibi! Mark Zuckerberg’in, aylardır üzerinde özel olarak çalıştığı bu uygulama türü, pek çok kişi tarafından mobil telefonlara indirildi bile! Yakın zamanda da aktif olarak kullanılması planlanıyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş