Instagram, Facebook Kadar Bağımlılık Yapıyor!

Facebook’un diğer dev hizmeti olan Instagram, bilindiği gibi 1 yıl öncesi itibari ile beraber bu sosyal medya ağının bir parçası olmuştu.

Çalışmalar sonrasında da bazı yenilikler gelen Instagram, tıpkı Facebook gibi bu alan da bizlere popüler olma şansını da tanıyor. İnsanlar bu platform üzerinden paylaştığı fotoğraflar ile beraber gündem de kalmaya ve bu alanda ki paylaşımlarını güncel tutarak belli başlı bir kitleye ulaşmak istediğini hedefliyor.

instagram1-600x317

Instagram kısa süre önce Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in yaptığı bir açıklama ile beraber günde 600 milyon kadar fotoğraf paylaşımı yapıldığının haberini vermişti. Ortalama olarak her gün 300 milyon kişinin ziyaret ettiği resim paylaşma portalı olan Instagram, artık kişilere tıpkı Facebook gibi bağımlılık yarattığı gerekçesini de böylelikle ortaya çıkarıyor.

Instagram, bilindiği gibi sizlere fotoğraf yüklemesi yaparken eşsiz kalite de seçilmiş olan filtre seçeneklerini sunuyor. Fotoğraf her ne kadar kötü de olsa, kırpma ve filtre seçenekleri ile güzel bir hale geliyor ve insanların rahatlıkla sunabileceği bir portal haline dönüştürülüyor.

Beğenilme arzusu, fotoğrafın altında ki bir sürü tag seçenekleri ve kısmen insanların bu alana doğru gösterdikleri ilgi de birleştiği zaman, ilgi ve alakanın bu yöne doğru kaydığını da hemen görebiliyoruz. Artık Instagram da, tıpkı Facebook kadar bağımlılık yaratan bir platform!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş