Instagram Hesap Açma: Yeni İnstagram Hesabı Nasıl Oluşturulur 2022

Instagram hesap açma işlemini ilk kez yapacak kişinin bu işlemi akıllı cihazlar veya bilgisayar üzerinden nasıl yapması gerektiğini makalemizde detaylı bir şekilde anlattık.

Instagram yaklaşık olarak 11 yıldır hayatımızda var. Akıllı cihazların geliştirilmesi ve herkesin bir cep telefonu ya da tablet sahibi olmaya başlamasından sonra uygulama daha popüler hale gelirken, ilk kez uygulama üzerinden kayıt yaptıracak olan kişilerde bunun nasıl olduğunu merak ediyor.

Platformu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise milyonlarca kullanıcıya sahip olmasıdır. Hem android hem de İOS cihazlar üzerinden indirilerek kullanılmaya başlayan uygulama sadece fotoğraf paylaşma platformu olarak başladığı süreçte birçok yeniliğe de imza attı. Örneğin şu anda instagram üzerinden sesli ya da görüntülü olarak konuşma imkanı mevcut.

Instagram’ı popüler yapan özelliklerinden birisi de ücretsiz olmasıdır. Kullanıcılar cihazlarına indirdikten sonra fotoğraf, video ve hikaye paylaşımlarında bulunarak istedikleri zaman canlı yayın açıyorlar.

Telefondan(Mobil) İnstagram Açma

Aşağıda cep telefonu ve tablet üzerinden instagram kullanmak isteyenlerin yapmaları gerekenler belirtilmiştir:

Instagram Uygulamasını İndirin:

Cep telefonu ya da tablet üzerinden ınstagram hesap açma işlemi yapılmak isteniyorsa öncelikli olarak marketten uygulamayı indirmek gerekiyor. Uygulama Google Play, App Gallery ve App Store’da ücretsiz yer bulunmaktadır.

Instagram uygulamasını indirmeden de hesap açabilirsiniz. Bunun için www.instagram.com adresine gidin ve aşağıdaki adımları uygulayın.

Hesap Açma Formunu Doldurun:

 • Uygulamayı indirdikten sonra Yeni Hesap Oluştur ve Giriş Yap butonlarından hesabınız yoksa Yeni Hesap Oluştur‘a tıklayın. (Bir Facebook hesabınız varsa Giriş Yap butonuna tıkladıktan sonra alt tarafta bulunan Facebook İle Giriş Yap butonuna tıklayıp çok kolay bir şekilde Instagram’a kaydolabilirsiniz)
 • Karşınıza Telefon numarası veya E-posta yazmanız için bir ekran gelecek. Bunlardan hangisiyle hesap açmak istiyorsanız onu seçin ve ilgili alanı doldurun
 • Telefon veya E-posta bilgilerinizi doldurduktan sonra İleri butonuna basın ve cep telefonunuza veya e-posta hesabınıza gelen onay kodunu girin
 • Bundan sonra Ad ve Şifre ekranından, İnstagramda görünecek olan adınızı ve soyadınızı girin ve şifrenizi belirleyin. (Kişileri senkronize etmek isteyip istemediğinizi seçin)

Kişi senkronizasyonu, rehberinize kayıtlı numaralara ait İnstagram hesaplarını görebilmenizi sağlar.

Bilgisayardan(Tarayıcıdan) İnstagram Açma

Bilgisayardan instagram hesap açma işlemi de en az akıllı cihazlarda olduğu kadar basit bir işlem. Bunu gerçekleştirebilmek için aşağıdaki yolu takip etmeniz gerekiyor.

Instagram resmi adresine gidiyorsunuz. Instagram hesap açma linki

Ana sayfaya geldikten sonra altta yer alan kaydol sekmesine dokunun.

Bu sekmede karşınıza Facebook ile giriş yapmanız ya da aşağıdaki bilgileri doldurmanız istenecek.

 • İlk satır eposta ya da telefon numarası
 • İkinci satır isim ve soyisim bilgisi
 • Üçüncü satır kullanıcı adınız
 • Son satır ise şifrenizi belirlediğiniz yer.

Yukarıdaki görselde gösterildiği yerleri eksiksiz ve hatasız olarak girdikten sonra kaydol düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

Daha fazla bilgi için https://www.facebookbilgi.net/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

 1. Çağla

  Teşekkür ederim, telefondan çok rahat bir şekilde instagram hesabı açtım.

  Cevapla