İşyerinizden Facebook’a Girmeyin!

Facebook, son zamanların en büyük sosyal medya portalı oldu ve birçok kişi de buradan kendi hesapları aracılığı ile yaptığı paylaşımlar sayesinde kimliklerini oluşturuyorlar.

Facebook’un bu yönde yaptığı çalışmalar sebebi ile de kişiler artık sosyal medya paylaşımlarını aktif bir halde karşı tarafa ulaştırırken, insanlar iş yerinden açtıkları hesapları yüzünden pek çok sorunla da karşılaşabiliyorlar. Bunun en basit örneği de, iş yeri bilgisayarınızı açık bıraktığınız zaman, bilgisayar açılır açılmaz profille karşı karşıya kalıyorlar ve bu da başımıza ciddi dertler açabiliyor.

1424168106999

Zira bundan önce de sizlere, paylaşımlarınız hususunda dikkatli olmanızı söylemiştik. Artık insanlar iş alımları yaparken bile Facebook profilinize bakarak sizlerin siyasi görüşünü, yaptığınız paylaşımları, insanlarla olan ilişkilerinizi buradan gözlemleyerek iş alımlarını gerçekleştiriyorlar. Bir de orta da görünmeyen bir kısım var, o da Facebook Messenger konuşmaları!

Facebook Messenger üzerinden herkes kendilerine ait, özel ve düşüncelerini karşı tarafa aktarıyor ve kimi zaman sizler için bu düşünceler ve konuşmalar önemli bir yere sahip oluyor. Bunların gizli kalması ve saklanabilmesi için de her daim kontrolü elden bırakmamalı ve kimse ile şifre paylaşımı veya giriş yaptığınız bilgisayarlar üzerinden de “beni tanı” kısmını boş bırakmalısınız.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş