İyi Kapak Fotoğrafı Belirlemek!

İyi Kapak Fotoğrafı Belirlemek!

Artık Facebook’ta kapak fotoğraflarının önemi de fazlası ile ön plana çıktı ve bu sebepten dolayı pek çok kişi kapak fotoğrafı belirlerken ince ayrıntılara önem veriyor. İyi bir kapak fotoğrafı nasıl belirlenebilir? Pek çok kişinin aklında olan sorulardan bir tanesi de bu!

Öncelikle boyutları o kadar iyi belirlenmelidir ki, bunun beraberinde çözünürlüğü düşmemiş, sağlıklı bir fotoğraf yüklenebilsin. Facebook 851p uzunluğunda, 315p genişliğinde bir kapak alanı üretmiş.

facebook-kapak-600x300

Profilinizin daha dikkat çekici bir hal alabilmesi adına yazı olanakları az olan, bunun yanı sıra yaratıcı kapak fotoğrafları yüklemelisiniz. Çünkü kapak fotoğrafları belirleme de eğer kötü ve kullanışlı görünmeyen bir fotoğraf yüklemeniz durumunda profiliniz de dikkat çekiciliğini tamamen kaybeder.

  • Kapak fotoğrafları her zaman “herkese açık” modundadır.
  • Aldatıcı, yanıltıcı ve başkasına hakaret edici bir kapak fotoğrafı olmamalıdır.
  • Başkaları tarafından indirilip, kendi zaman tünellerinde kullanılacak fotoğraflar olmamalıdır.

Bu ilkeleri göz önünde tuttuğunuz zaman sizler için de sağlıklı ve elverişli kapak fotoğraf kullanım olanakları ön plana çıkacaktır. Hiçbir zaman kapak fotoğrafı belirlerken saçma görülmüş fotoğrafları yüklememeli ve doğru konumlandırmalısınız.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş