Kaliteli Facebook Paylaşımı Oluşturma

Şuan Facebook üzerinde aktif olarak 2 milyara yakın kullanıcı potansiyeli var ve her kullanıcı ortalama +50’nin üzerinde sayfa beğenisi yapıyor.

Bu da milyonlarca, hatta milyarlarca sayfanın oluşturulmasına sebep oluyor. Peki, sayfanızı ön plana çıkarmak ve başarılı paylaşımlar yapmak için ne tür temel maddelere dikkat etmeliyiz? Şimdi size bunları açıklayacağız.

fb-ad

  1. İçeriğinize link verin.

Genelde internet sitesine tıklama çekmek adına başvurulan bir yöntem türüdür. Facebook da bu tarz paylaşımları kaliteli görür. Linklere tıklanma olasılığı arttıkça da, uygulamanın kalitesi ön plana çıkar ve kişiler tarafından daha çok sevilir. Bu, paylaşımınızın daha kaliteli hususlara ulaşmasını sağlar.

  1. Paylaşım yaparken kısa metinler oluşturun.

Bir video, müzik, belge ya da dosya paylaşımı yaparken kesinlikle uzun uzadıya metinler ve paragraflar tercih etmeyin. En kısa ve öz açıklamaların bulunduğu paylaşımlar yapmak, bu paylaşımınızı daha kaliteli kılacağı gibi Facebook yönetimi ve Google’de de çabuk index almanızı sağlayacaktır.

  1. En iyi içerik, az kullanıcının olduğu saatlerde yapılır!

Pek çok kişinin algısı “gündüz saatlerinde paylaşırsak, böylelikle daha çok kişiye ulaşırız” olabilir. Fakat artık bu durum eskisi gibi değil! Nitekim birçok kişi de sizin gibi düşündüğünden ötürü, paylaşım bombardımanı oluyor ve bu durum da paylaşımınızın çöp olmasına neden oluyor.

  1. Gündemi takip eden paylaşımlar yapın!

Gündemi takip eden paylaşımlar yapmanız sizlerin her zaman gündelik hayatlar da daha çok beğeni ve takipçi kazanmanızı sağlayacak bir durumdur. Bu alan da mutlaka dikkat etmeniz gereken bir faktördür.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş