Messenger ve Instagram Sohbetleri Birleşti!

Facebook, Messenger ve Instagram uygulamalarının mesajlaşma kısımlarını resmi olarak birleştirdiğine dair duyuru yayınladı. Şimdilik belli başlı ülkelerde hizmete açılan bu özelliğin yakında tüm dünyaya yayılacağı konuşuluyor.

Facebook, himayesindeki tüm büyük sosyal medya platformlarını birleştirmek üzere kollarını sıvamış durumda. Her zaman yeni bir özellik eklendiğinde olduğu gibi bu mesaj birleştirme özelliği de kademeli olarak getiriliyor.

Aslına bakıldığında şirketin bu gibi planlarının çıkışı geçtiğimiz yıla dayanmakta. Ünlü bir gazetenin yayınladığı bu haberi, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg doğrulamış fakat bu sürecin zaman alacağını belirtmişti.

Instagram’da geçtiğimiz ayda yayınlanan bir güncelleme ile bu özellik tanıtılmaya başlanmıştı. Fakat güncellemeyi yüklemiş olsanız bile henüz bu özellik ülkemizde kullanılmadığından, yararlanma şansınız maalesef yok.

Messenger ve Instagram mesajlarının birleşmesi ile hangi yenilikler gelecek?

Bu birleşmede temel amaç en iyi mesajlaşma deneyimini kullanıcılara yaşatmak. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre iki uygulamanın da mesajlaşma kısımlarının uygulamalarda kalacağı, ana değişikliğin yalnızca bir uygulama üzerinden iki platformdaki mesajlarınıza ulaşabilecek olmanız yönünde.  Bu yeni birleşmenin ardından yakında gelecek olan bazı yenilikler şunlar:

  • Uygulamalar arası iletişim sayesinde tek platformdan iki uygulamayı yönetebileceksiniz.
  • Birlikte izleme özelliğiyle görüntülü konuşma esnasında pek çok içeriği sevdiklerinizle izleyebileceksiniz.
  • Sohbetlerinizi kişiselleştirerek renklendirebileceksiniz.
  • Emojileriniz için bir kısa yol oluşturabileceksiniz.
  • Beğendiğiniz gönderileri farklı hesaplara gönderebileceksiniz.
  • Selfie etiketleri ile sohbetlerinize boomerang ekleyebileceksiniz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş