Site icon FACEBOOKBİLGİ

Messenger ve Instagram Sohbetleri Birleşti!

Facebook, Messenger ve Instagram uygulamalarının mesajlaşma kısımlarını resmi olarak birleştirdiğine dair duyuru yayınladı. Şimdilik belli başlı ülkelerde hizmete açılan bu özelliğin yakında tüm dünyaya yayılacağı konuşuluyor.

Facebook, himayesindeki tüm büyük sosyal medya platformlarını birleştirmek üzere kollarını sıvamış durumda. Her zaman yeni bir özellik eklendiğinde olduğu gibi bu mesaj birleştirme özelliği de kademeli olarak getiriliyor.

Aslına bakıldığında şirketin bu gibi planlarının çıkışı geçtiğimiz yıla dayanmakta. Ünlü bir gazetenin yayınladığı bu haberi, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg doğrulamış fakat bu sürecin zaman alacağını belirtmişti.

Instagram’da geçtiğimiz ayda yayınlanan bir güncelleme ile bu özellik tanıtılmaya başlanmıştı. Fakat güncellemeyi yüklemiş olsanız bile henüz bu özellik ülkemizde kullanılmadığından, yararlanma şansınız maalesef yok.

Messenger ve Instagram mesajlarının birleşmesi ile hangi yenilikler gelecek?

Bu birleşmede temel amaç en iyi mesajlaşma deneyimini kullanıcılara yaşatmak. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre iki uygulamanın da mesajlaşma kısımlarının uygulamalarda kalacağı, ana değişikliğin yalnızca bir uygulama üzerinden iki platformdaki mesajlarınıza ulaşabilecek olmanız yönünde.  Bu yeni birleşmenin ardından yakında gelecek olan bazı yenilikler şunlar:

Exit mobile version