Otomatik Video Oynatmayı İptal Etme

Otomatik başlayan Facebook videoları, son dönemlerde oldukça yoğun bir kullanım şikayeti ile karşı karşıya kaldı. Çünkü insanların genellikle muzdarip olduğu bir konu var ve bu konu “data paketi bitirme” , ” limitli internetim bitiyor” tarzı bir şikayet başlığı şeklinde pek çok yerde ele alındı. Bunun üzerine özellikle kullanıcı desteklerini ve etkileşimlerini kullanarak yapılacak tüm güncelleme hizmetlerini revize edebiliyorsunuz. Kullanıcıların daha etkin bir şekilde olaya müdahil olması açısından esnek bir proje olan bu videolar, özellikle ülkemizde yapılan bu şikayetler genellikle mobil cihazlarda ve 3g bağlantıları ile bilgisayarlarına bağlanan insanların ettiği şikayetler ile aynı noktada birikiyor.

Peki Bu Sorunu Nasıl Çözebiliriz?

İnsanlar, Facebook üzerinde habersiz bir şeklide otomatik video izlemek istemiyor ise, yapması gereken belirli işlemler var. Örneğin pek çok kişi, Facebook ayarlarını karıştırdı ve bu durum ile ilgili neler yapabilir yahut neler yapamaz incelemeye başladı. Tabii Facebook yazılım kurulunun bu durumdaki bir diğer revize işlemi de düzenleme sistemi üzerine oluşturuldu. Tahminlerimize göre Facebook bu özelliği koyar iken, bu tarz sıkıntılar ile kota sıkıntısı çeken insanların videoları nasıl kapatması gerektiğini de düşünmüş ve bu noktada aktif adımlar oluşturmuş diyebiliriz. Bu yüzden yapılması gerekenleri sırası ile şu şekilde ele alabiliriz.

kapali-700x119Öncelikle bilgisayar üzerinde iseniz web için yapılması gereken belli başlı birkaç işlem işinizi görecektir. Bu işlem aslında oldukça basit. Facebook üzerinden ayarlar sekmesine girin ve videos kısmına ulaşın. Orada yer alan Auto play videos yazısının yanında verilen notu okuyun ve ardından seçeneği pasif hale getirin. İşte bu kadar kolay bir işlem bu video uygulamasını durdurma işlemi!

ios-facebook-700x375

IOS İçin Otomatik Video Oynatmayı İptal Etme:

İos için ise durum biraz daha farklı. Öncelikle yapılacak işlem iphone’un ayarlar kısmına girmek ve buradan facebook ayarlar yolunu izlemek. Ardından otomatik video başlamasını açık yahut kapalı olarak seçmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda wi fi olarak da tercih yapabiliyorsunuz. Sadece kablosuz ağ bağlantısına sahip olduğunuz zaman bağlanmış oluyor böylelikle bu videolara. İşlem bu denli basit.

android-facebook

Android İçin Otamatik Videoları İptal Etme:

Facebook uygulamasına girin. Ardından içinden uygulama ayarları bölümüne ulaşın ve oradan video başlamasını pasif hale getirin. Sizin için önemli bir kolaylık olmasıyla kalmayacak, aynı zamanda da hızlı bir yükleme işlemi ile diğer işlemlerinize devam edebileceksiniz bu işlem sayesinde.

Bir önceki yazımız olan Facebook’ta Etkileşim Oranını Arttırmanın Yolları başlıklı makalemizde, Facebook sayfalarında gönderi erişimini arttırma ile ilgili bilgiler verilmektedir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş