Rooms: Facebook’un Yeni Adresi!

Facebook, anonim paylaşımlar adına büyük bir adım attı ve “Rooms” sitesini devreye soktu. Pek çok kişinin merak ettiği soru ise rooms nedir?

Rooms, anonim olarak Facebook’u kullanabileceğiniz bir program türüdür. Facebook kurucuları bu program sayesinde artık kişilerin anonim olarak, herhangi bir nickname belirleyip diledikleri gibi profillerini kullanabilme olanağı veriyor. Tabii ki bunun kullanımını sağlamak adına da yapmanız gereken bazı adımlar var.

Bilindiği gibi artık kişiler sosyal medya hesaplarını kullanırken ailelerinin baskısı yüzünden diledikleri gibi profil kullanamaz hale geldiler. Bu nedenden kaynaklı da, Facebook böyle bir akım üretti ve programı şu an itibari ile sundu.

rooms-facebook

Sadece İngilizce konuşabilen ülkeler ve İOS kullanıcıları rooms programını kullanabilmektedir. Bu nedenden dolayı, şuan için ülkemiz genelinde Rooms programı aktif değil. Facebook, ileri ki dönemler de yapacağı yaptırımlar ile beraber de Rooms programını daha aktif hale getirecek ve ülkelerin de beğenisine sunacak.

Dil seçeneği sadece İngilizce olmakla beraber, farklı dil seçenekleri de kısa zaman içerisinde bizlere de tanımlanacak. Programı indirmek isteyen kişiler ise App Store mağazasında ki ülkesini Amerika, İngiltere veya İngilizce konuşan herhangi bir ülke olarak belirledikten sonra da programı dilediği gibi yükleyebilir ve kullanım aşamalarına bakabilir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş