Şok İddia! Facebook Mesajları İzleniyor!

Bosnadev isimli kuruluşun iddialarına göre Facebook üzerinde ki tüm mesajlar CIA tarafından inceleniyor! 1.4 milyar aktif kullanıcısı olan Facebook’ta, uzun sürelerden beridir IŞİD ve siber korsanların adı sıklıkla geçmeye başladı!

Bu kapsama göre CIA ve Facebook’un ortak bir işlevsellik haline girdiği, tüm mesajları da izlediği ortaya atıldı. Facebook’un bu yaptırım ile alakalı uzun sürelerden beridir kullanıcıları izlediği konuşulmuştu. Fakat mesajların izlenmesi durumu söz konusu ise, bizler için yüksek açıdan risk taşıyan durumlar mevcut!

facebook-mesajlariniz-izleniyor,vciCQIPQCUGcPR_SwKvxKw

Pek çok kişi kimi zaman özel mesajlaşmalar sayesinde hesap bilgilerini, kişisel özel konularını açıklığa kavuştururken, Facebook’un mesajları izliyor olabilme ihtimali de büyük bir risk durumuna geçiş yapıyor!

Geçen sene Google ve CIA arasında yapılan bazı anlaşmalar mevcuttu ve artık arattığımız pek çok şeyin direkt olarak CIA tarafından incelendiğini biliyorduk. Yeni kapsama göre artık CIA, Facebook ile de ortak girişim haline dönüşmüş gibi. Bu açıdan Facebook’un da artık güvenli olmaması durumu söz konusu. Siber korsanların bu konularda ki yaptırımları büyük bir saldırıyı söz konusu ettiğinden dolayı, CIA son Beyaz Saray saldırısından sonra bu konuya el atmış durumda.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş