Sosyal Medya Bağımlılarına 5 Belirti!

Pek çoğumuz aktif olarak internet kullanımı sebebi ile sosyal medyalara üyelik oluşturuyoruz ve çoğunlukla da bu programları artık kullanıyoruz. Özellikle akıllı telefonlar günümüze dahil olduktan sonra da bu işlem fazlası ile uzun süreli olarak günümüze dahil edilmiş oldu. Şimdi sizler için hazırladığımız 5 maddelik anketimizi de paylaşıyoruz. Bakalım, ne kadar haklıyız?

  1. Instagrama yemek pişirip fotoğraf koymak!

Birçoğumuzun Instagram hesabında bu tip insanlar vardır. Her gün farklı yemek pişirip, fotoğrafını çekerek Instagrama atarlar. Hatta biz, bu durumun sırf Instagram’a resim yükleyebilmek adına yemek yapıldığını düşünmekteyiz!

  1. Yaptığınız her şeyi saati saatine paylaşmak!

Facebook ve Twitter üzerinden en yaygın olarak paylaşılan durum bu! Kişiler Twitter’i amaçları dışında kullanıyorlar ve anlık olarak ne yaptılarsa hemen blog sayfası gibi bunları diğer kişiler ile paylaşıyorlar. Bu da sizleri daha itici kılıyor ve doğru kullanım durumu söz konusu olmadığı için de kişiler tarafından tepki almanıza neden oluyor.

  1. Çok az tanısanız da, pek çok kişi hakkında birçok şeyi biliyorsunuz.

Bir üst madde de söylediğimiz gibi, sosyal medya sağ olsun! Az tanıdığımız bir kişiyi takibe alarak onun kendi profiline biraz göz atmanız durumunda hakkında pek çok şeyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  1. Kendinizi sosyal ağda ki insanlarla kıyaslamak!

Şunu unutmayın, herkes zengin veya mutlu değildir! Yani kimi insan maddi zorluklar çekebilir ve bu durumdan dolayı da mutsuzluğa düşmeniz için herhangi bir sebep yok. Kendinizi kimse ile kıyaslamayın ve her zaman para kazanmaya yönelik işler yapın!

  1. Telefona ulaşamadığınızda ki o huzursuzluk!

Kısmen başımıza gelen bir durum. İnsanlar telefonundan uzak kaldıkları zaman “acaba Twitter de, Facebook’ta neler oluyor?” diyerek hemen telefonlarına saldırıyorlar. Buna hiç gerek yok, insanlarla diyaloglarınızı öldürmeyin!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş