Sticker Kullanımı Genişliyor!

Pek çok kişinin Facebook Messenger üzerinde kullandığı stickerler, artık yorumların ve paylaşımların altında da kullanılabilecek.

Facebook, stickerlerin ilgi görmesi ile beraber pek çok kişiye de bunun kullanım kapılarını açıyor. Kullanımları ise kısa zaman içersinde bizlere sağlanılacak.

Facebook bünyesinde çalışan geliştirici mühendis olarak bilinen Bob Baldwin, kendi Facebook hesabı üzerinden duyuruyu yaptı. Kısa zaman içersinde aktif edilmesi beklenen bu durum ise henüz tam tarih verilmese de bizlere renkli kapılarını aralayacak.stickers

Bob Baldwin yaptığı açıklama da “umarız Facebook panayır yerine dönmez. Bizler, daha renkli bir yaşam sürmeniz adına bu yeniliği sunmak için gün sayıyoruz. Fazlası ile kullanılacak olan stickerler, sizlere de zorluk sağlayabilir.” Açıklamasını yaptı.

 

 

Emoji kullanımlarının ön plana çıkmasından önce de yorumların altına fotoğraf ekleme özelliği aktif edilmişti. Bu kullanım pek çok kişi tarafından sevildi ve rağbet gördü. Bu nedenden kaynaklı da insanlar kullanımları daha da keyifli olarak sağladılar. Bizler de, kısa zamanda yer alacak olan bu emoji kullanımlarını sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Flood’u (art arda atılan mesaj) engelleme konusunda stickerleri de devreye sokup, bu durumu da gözden geçirmeyi düşünen Facebook yetkilileri, kısa zaman içersinde buna da bir çare bulacaklarını bildirdiler. Artık kullanım oranı fazlası ile artan bu flood yöntemi günümüzde ana sayfamızı fazlası ile işgal eden bir durum haline gelmişti. Edilen şikayetler doğrultusunda bunu da dikkate alan Facebook yönetimi, durumu değerlendirme altına almış durumda.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş