Türkiye “Teşekkür Et” Videosunda Yedinci!

Geçen aylar içerisinde Teşekkür Et videosu ile beraber arkadaşlarımıza videolar hazırlayabiliyor ve bu şekilde de teşekkür edebiliyorduk.

Ortalama olarak 300 milyon kişinin aktif olarak bu videoyu hazırladığı Facebook yönetimi tarafından duyuruldu. Facebook yönetimi, şuan için Facebook’u 1,5 milyar insanın kullandığını, yani aktif olarak her 5 kişiden birinin de videoyu hazırladığını duyurdu.

facebook-tesekkür-et

Facebook bu konu ile alakalı da diğer ülkeleri de sıraladı. Altyapının büyük bir bölümünü teşekkür videolarının kapladığını ve uygulamanın çok sevildiğini söyleyen Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, başka farklı videolar hazırlayarak da insanların birbirleri ile iletişimini daha fazla kuvvetlendireceğini de vurguluyor.

Her ne kadar internet konusunda geri plan da olsak da, sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir milletiz. Bu da Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformların kullanımlarından ortaya çıkıyor.

Diğer ülkelere nazaran daha az kişiyi kapsayan bir millet olmamıza rağmen, 100 milyondan fazla kişinin yaşadığı ülkeleri bu tip aktivitelerde hep solluyoruz. Nitekim bu konuda da apaçık belli oldu! Özellikle 1 milyar kişinin yaşadığı Hindistan ülkesini de geçmemiz pek çok kişiyi şaşırttı.

Ülkeler arasında en çok hazırlanmış “teşekkür et” videosu şu şekilde;

  1. Brezilya
  2. Amerika
  3. Meksika
  4. Filipinler
  5. Tayland
  6. İtalya
  7. Türkiye
  8. Arjantin
  9. Hindistan
  10. İngiltere
İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş