Twitter Hesabı Aç

Dünya’da sosyal medya sitelerinin çok revaçta olduğunu biliyoruz. İnsanlar bu sosyal medya siteleri üzerinde çok fazla zaman geçiriyorlar. Hatta öyle ki sosyal medyanın bu büyük etkisinden faydalanmak üzere uzmanlaşmış insanlar tarafından oluşturulan meslek alanları bile artık var. Sosyal medya piyasası bu  kadar gelişmişken bu piyasa içinde Facebook ve Twitter’ın mücadelesini fark etmemek mümkün değil. Facebook kadar çok fazla kitleye sahip olmasa da Twitter’ın da bu piyasa içinde çok büyük bir yer edindiğini biliyoruz. Eğer bir Facebook hesabınız varsa alternatif olarak bir Twitter hesabınızda olmalıdır. Zaten insanların çoğu bu iki sosyal medya platformunu birlikte kullanıyor. Facebook’tan sonra dünyanın en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi Twitter’a kaydolmadıysanız daha fazla gecikmeden bir Twitter hesabı açmalısınız. Twitter Hesabı açmak oldukça basit…

Twitter hesabı açmak için;

Twitter’a kaydolmak için önce Twitter ana sayfasına gidiyoruz.

Twitter kaydolmak için Tıkla.

Facebook’ta olduğu gibi Twitter’a açarken de bir forum doldurmanız gerekiyor. Önce Twitter’da yeni misin? başlığı altında yer alan küçük kısmı doldurmak gerekiyor. Bu kısmı sadece onay için dolduracağız. Twitter hesabı için gerekli olan asıl bilgileri ”Twitter’a Kaydol” butonuna bastıktan sonra geçeceğiz.

twitter giriş

Ad ve soyad kısmını gerektiği gibi doldurun. Bu kısım Twitter kullanıcılarının sizi tanıyacağı kullanıcı adı değildir. Hesabınızın şifresini kaybetmeniz veya hesabınızın çalınması durumunda Twitter ile iletişim kurabileceğiniz bir e-posta adresi girin. Bir şifre oluşturun ve kaydol seçeneğine tıklayın. Twitter’a kaydolmak için ilk adımı tamamlamış bulunuyoruz.

Twitter’a kaydolmak için gelen ikinci forumda ilk üç kısmı yine girişte olduğu gibi dolduruyoruz. Kullanıcı adını seç kısmına ise Twitter’da tüm kullanıcıların sizi nasıl tanımasını istiyorsanız o ismi girin. Bu sizin Twitter’da kullanacağınız nickname’iniz olacaktır. Gerçek adınızı da kullanabilirsiniz fakat Twitter kullanıcılarının geneli ismi dışında farklı bir lakap kullanmayı tercih ediyor. Bu kısımda doldurduğunuz her kısmın ardından bir tick işaretinin çıkmış olmasına dikkat etmelisiniz. Eksik veya kabul edilmeyen bir kısım varsa zaten çarpı işaretini görmüş olacaksınız. Bu hesabınızın açılmasına engel teşkil eder.

twittera kaydol

Hesabınız kullanılabilir durumda değildir. Hesabınızı aktifleştirmek için Twitter açarken girmiş olduğunuz e-posta adresine giriniz. Twitter’dan gelmiş olan maili kontrol edin. Bu mailde bir link vardır. Bu linke tıklayarak Twitter hesabınızı tamamen açmış oluyorsunuz. Sizin de artık bir Twitter hesabınız var. Güle güle kullanın.

Bir önceki yazımız olan Facebook Sayfasına Arkadaş Davet Etme başlıklı makalemizde, Facebook sayfalarına arkadaşları davet etme işlemi ile ilgili bilgiler verilmektedir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

 1. necat

  Merhaba arkadaslar yeni katildim

  Yanıtla
 2. Çağatay Kabaş

  teşekkür ederim sayenizde twittera kaydoldum.

  Yanıtla
 3. doğan

  Twitter facebooka göre daha sıkıcı ama yine de bir hesap açtım. TEŞEKKÜRLER

  Yanıtla