Facebook Fotoğraf Gizleme(Resimli Anlatım)

Facebook’ta bazen fotoğraf gizleme gereği duyarız. Bazı kişilerin fotoğraflarımızı görmesini istemeyiz ve bu nedenle Facebook’ta fotoğraf gizleme ihtiyacı duyabilirsiniz. İsterseniz tek tek fotoğraflarınızı ya da albümlerinizin gizliliğini ayarlayabileceksiniz. Facebook fotoğraf gizlemek oldukça basit bir işlemdir.

Facebook’a giriş yaptıktan sonra hemen ana sayfada yaptığınız paylaşımlar ”Zaman Tüneli Fotoğrafları” adlı albümde toplanır. Facebook fotoğraflarınızı gizlemek için yapmamız gerekenlere adım adım bakalım. Özel fotoğraf gizlemeyi ve albüm gizlemeyi tek tek göstereceğim.facebook-fotoğraf-gizleme

1) Fotoğraf Gizleme

Fotoğraf gizlemek çok basit bir işlemdir. Gizlemek istediğimiz herhangi bir fotoğrafınıza tıklayın. Daha sonra fotoğrafınızın sağ tarafında ismimizin hemen altında bulunan buton aracılığıyla fotoğrafınızın gizliliğini düzenleyebilirsiniz. Butona bastıktan sonra, gizliliği istediğimiz gibi ayarlayabiliriz.

  • Fotoğrafı sadece siz görmek istiyorsanız Sadece Ben yapın.

2) Albüm Gizleme

Zaman Tüneli Fotoğrafları adlı fotoğraf albümümüze ulaşmalıyız. Bunun için önce profilimize giriyor sonra da Fotoğraflar kısmına tıklıyoruz. Zaman Tüneli Fotoğrafları albümü için de Albümler kısmına giriyoruz.

Albümler kısmında yüklediğimiz fotoğraflar ve albümler görünür. Albümle kısmında yer alan; Zaman Tüneli Fotoğrafları, Profil Resimleri, Mobil Yüklemeler, Kapak Fotoğrafları adlı albümleri direkt olarak gizleyemezsiniz. Bu albümlerde yer alan fotoğrafları tek tek gizleyebilirsiniz. Bu albümler dışında kendi oluşturduğunuz albümleri gizleyebilirsiniz. Albümler bölümünde kendi oluşturduğumuz albümlerin gizliliğini düzenleyebiliriz. Aşağıdaki resimde bunu gösterdik.

Bir önceki yazımız Facebook Arkadaş Listesini Gizleme başlıklı makalemizde, Facebook’ta arkadaş listesi gizliliğini düzenlemeyle ilgili bilgiler verilmektedir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

  1. talha

    fecebookta gizledim fotoğraflarımı başka hesaptan kontrol edeceğim inşallah hayırlısıyla olmuştur.

    Yanıtla