Facebook Sayfasında Kişiselleştirilmiş Sekme Oluşturma

Facebook sayfalarının üst kısmına beğeniler, fotoğraflar, videolar, notlar gibi yerleştirmeler yapılırken bunlar dışında kişisel sekmelerde yerleştirebilirsiniz. Facebook sayfanıza kişisel sekmeler ekleyerek insanların sayfanızla olan etkileşimini arttırabilirsiniz. Günümüzde artık Facebook sayfaları ile internet sitelerin bağlantıları çok önemli. İnternet siteniz için Facebook’tan yönlendirilmiş her kullanıcı sitenizin biraz  daha değer kazanmasını sağlar. Facebook sayfasının üst kısmında yer alan sekmeler insanların sayfanız üzerinde olan dolaşımını ne kadar arttırıyorsa eklediğiniz kişisel sekmeler de internet siteniz üzerindeki dolaşımı o kadar arttırır. O yüzden iyi bir Facebook sayfanız varsa kişisel sekmeler siteniz için çok önemli bir hit kaynağı olabilir.

Kişisel Sekme Oluşturma

1) Facebook geliştirici bölümüne gidin ve sağ üst kısımdaki “Create a New App” butonuna basın.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda yer alan boşlukları aşağıdaki gibi doldurunuz.

facebook kişisel sekme

1 numaralı alana oluşturacağınız sekme için bir uygulama adı yazın.

2 numaralı alanda uygulama için bir id oluşturun.

3 numaralı alanda ise sayfanız için uygun olan kategoriyi seçin ve uygulamayı oluştur butonuna basın.

2) Sekme için temel bilgileri girdikten sonra “Basic Info” kısmından oluşturduğunuz sekmeye tıklayanların yönlendirileceği site ve bir iletişim e-posta adresini girin.

sayfa sekmesi

1 numaralı alana site adresini girin.

2 numaralı alana iletişim için bir e-posta adresi girin.

“Basic Info” kısmının altında yer alan “Add Platform” kısmından Sayfa sekmesinin boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Boyutları belirlemezseniz Facebook sizin için en ideal olan seçimi yapacaktır.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş