Facebook ile IBM İşbirliği yaptı!

Dijital reklamları kişiselleştirmek için hızlı adımlar atan Facebook’a en büyük destek IBM’den geldi. Bu alan da IBM ile ortak bir çalışma yürütme kararı alan Facebook, güçlerini birleştirip, platform üzerinde ki reklam yayınlarından daha çok kar elde etmek istiyor.

45202

1.4 milyar aktif üyesi ile şuan internet dünyasının devi konumunda ki Facebook, IBM’nin gelişmiş analiz altyapısını kullanarak Facebook kullanıcılarının neyi sevip, sevmediğini görecek. Böylelikle daha çok üye takibi altına girecek olan Facebook, elde ettiği yeni veriler ile de dijital reklam yayınını kullanıcının beğenisine göre sunacak.

Şöyle ki, bir kullanıcı fitness sporu ile uğraşıyor ise, ona sunulacak reklamlar da bununla alakalı olacak. Takviye tozlarında ki indirim haberleri, spor salonlarında ki indirimler veya sporla alakalı tüm haberler gibi… Böylelikle reklamlara olan ilgi ve alaka daha fazla artacağı gibi, tıklanma oranı da artarak kişilere yansıtılacak. Şuan dijital reklam dünyasının devi olan Google’ye rakip olma konusunda yenilikçi fikirler ortaya atan Facebook, henüz bu anlaşmanın finansal detayları hakkında da resmi bir açıklama yapmadı.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş