Facebook Instagram Yumurta Hesapları Temizliyor

Facebook’a ait olan fotoğraf paylaşma medyası olan Instagram, bünyesinde bulunan yumurta hesapları temizleme kararı aldı.

Bilindiği gibi dünya genelinde takipçi satın alma oranı fazlası ile yüksek. Bizim de ülkemiz de bu durum aşikar olarak fazlası ile gerçekleştiriliyor.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kendisine ait olan bir diğer sosyal medya paylaşım platformu olan Instagram’da ki tüm yumurta hesapları temizleme kararı aldı.

Instagrammer-e1418292015588-658x385

Şuan aktif olarak 300 milyonu aşkın bir kullanıcısı bulunan Instagramın, bu temizlikten sonra da 20 milyon üye kaybettiğini öğrendik. Bu temizliğin her açıdan çok sağlıklı olduğunu düşünen Mark Zuckerberg sözlerine şöyle devam etti. “Instagram’ı kendi bünyeme aldığımdan beri böyle bir işlem yapmamıştım. Zira bu işlemle beraber de pek çok arkadaş artık daha sağlıklı sosyal medya kullanımına devam edecek. Haksız üye yükseltme gibi durumlar söz konusu olmadan da Instagram üzerinden tamamen organik takipçiler ile kişiler para kazanabilecek” dedi.

Bilindiği gibi artık sosyal medya hesapları genellikle ticaret alanı olarak kullanılmakta. Çok takipçisi olan kişiler, büyük firmalardan reklam alarak kendi bünyesinde paylaşıyor, böylelikle de firmalardan cüzzi miktarlar da paralar talep ediyor.

Bu durumu haksız olarak kullanan ve takipçi satın alarak işlem gerçekleştiren kişilerin önüne geçmek adına da Instagram tüm yumurta hesapları sırası ile bünyesinden temizleme kararı aldı.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş