Facebook Messengerden Para Transferi!

Facebook Messenger üzerinde uzun dönemdir yapılan çalışmalar netice verdi ve artık Facebook Messenger üzerinden para transferi yapmak mümkün! Peki bu özellik nasıl çalışıyor ve ne şekilde oluyor, bunları bilmeyenler için bir tanıtım yazısı hazırladık.

Ücretsiz olan bu özellik, önümüzde ki ay itibari ile Amerika Birleşik Devletlerinde servis etmeye başlayacak. Ülkemiz dahil, diğer ülkeler için henüz bu özellik aktif değil ve ne zaman olacağı konusunda da henüz net bir bilgi verilmiyor.

facebook-messenger (1)

Bunu yapabilmek için Facebook Messenger de yer alan butonları takip ederek “para aktarma” bölümü seçilebilir ve daha sonra ki adımlar için de banka ya da kredi kartı eklenerek bu transfer işlemi gerçekleşebiliyor. Snapchat, bunu ilk olarak ortaya atan sosyal medya sitesi idi ve Snapchat’ten sonra ilk defa Facebook mobil para ödeme servisini hizmete soktu. Ne kadar rağbet göreceği ve hangi ülkeler de geçerli olacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Sizler için eklemiş olduğumuz videoyu izleyerek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, bu özelliğin kısa süreç içerisinde oldukça yoğun talep göreceğinin de altını çiziyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş