Facebook Mobil Verileri İçin Pryte’ı Satın Aldı

Facebook’un son zamanlarda şirketler ile yaptığı anlaşmalar artıyor. Facebook alt yapısını güçlendirmek adına yaptığı anlaşmaların yanında kendisine fayda sağlayacak kurumları da birer birer bünyesine katıyor. Genel olarak Facebook kullanıcıları bu gelişmelerden rahatsız olurken Facebook yapılan tüm çalışmaların Facebook kullanıcılarını zaman içinde beğenisi kazanacağına inanıyor.

Pryte

Dünya genelinde tüm sosyal medya siteleri hatta bütün sanal platformlar üzerinde mobil araçlar üzerinden erişimin arttığı son bir yılda net olarak görüldü. Bunun üzerine bütün yöneticiler sanal olan bütün çalışmaları üzerinde değişikliğe gittiler.  Bu değişiklikler platformların mobil kullanıma daha uygun hale getirilmesine yönelikti. Facebook da piyasanın bu genel durumu üzerine ilk olarak mobil kullanıcılar için reklam çalışmalarının ardından şimdide mobil veri planlama şirketi Pryte‘ı satın alarak devam etti.

Pryte, merkezi Finlandiya’da olan bir şirket. Bu şirket mobil uygulamalar üzerinde geliştirmeler yapıyor. Bunun yanında taşınabilir teknolojiler de üretmeye çalışıyor.

Facebook’un bu şirketi satın almasında ki en büyük amaç bütün dünyaya interneti yaymak. Facebook bu amaç için daha önce de insansız bir hava aracı ile interneti olmayan bölgelere interneti ulaştırmayı hedeflemişti.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş