Facebook Paylaşımlarınız İşinizden Edebilir!

Günümüzde 1.5 milyar insan sosyal medya kullanıyor ve bu nedenden dolayı da pek çok kişi her anını sosyal medyada ki profillerine yansıtıyor. Günümüzde bu kadar aktif kullanım yaşayan sitelerin de, iş imkanı üzerinde de sizlere hem aktif, hem de zararlı pek çok yönü yansıtılıyor.

Paylaşımlarınızı yaparken oldukça dikkatli olun. Çünkü artık iş başvuruları yaptığınız şirket, sizin geçmişinizi araştırmak adına sosyal medyada ki profil hesaplarınızı kontrol etmekte! Bu paylaşımlar sizin işe alınmanıza yardımcı olur mu, olmaz mı bilinmez fakat; bazı şirket prensiplerine göre de sizleri etkileyebilir.

sosyal-meyda-ise-alim-600x317

Bunun en önemli örneği de Facebook. Facebook aktif olarak 1 milyar kişi tarafından kullanılmakta! Bunların 30 milyonu da Türkiye hesapları. Bu da demek oluyor ki, her iki insandan birisi Facebook sahibi! Peki paylaşımlarınızı yaparken geleceğe yönelik planlamalarınız ne türde? Bunu baz aldığımız zaman da çok dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Uygunsuz paylaşımlar, dini veya etnik kökenli paylaşımlar, iktidar yanlısı veya karşıtı paylaşımlar gibi durumlar sizleri işinizden etmekle beraber, zora da girmenize neden olabiliyor. Bu nedenden dolayı her türlü paylaşımınızı dikkate almanızın yanı sıra da, bu tür paylaşımlardan uzak durmanız gerekmektedir.

Facebook, Linkedin, Twitter ve Instagram gibi sosyal paylaşım hesaplarınız her daim kişiler tarafından kontrol ediliyor ve bakılıyor. Bunu kesinlikle gözden kaçırmayın ve bu durumu mutlaka dikkate alın!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş