Facebook Reklam Maliyeti 200 Milyar Dolar!

Facebook bilindiği gibi son zamanlar da reklamlar alarak kişilere daha çok ulaşabilme ve kendinizi duyurabilme fırsatını tanıyor.

Facebook’un reklam alanlarını kontrol eden firma Kenshoo, geçen yıla nazaran 6 kat bir artış olduğunu ve maliyetleri de 200 milyar dolara kadar çıkardığını duyurdu.

Facebook’un 1 yıl da kazandığı bu ücretin yarısı masraflarına giderken, diğer yarısı ise kasasına girdi. Gerek tüm sponsor bağlantılar, gerek ise Facebook üzerinden alınan reklamlar hesaplandığı zaman bu fiyata ulaşmaları ise herkesi şaşırttı! 1 yıl da bu kadar artış yakalaması kimse tarafından beklenmiyordu.

Facebook’un yaptığı bu bazlı çalışmalar ile beraber de reklamların daha çok alanlara erişebilmesi ve büyültülebilmesi çalışmalarını sürdüren Mark Zuckerberg, daha çok reklam alabilmek adına anasayfa ve profil sayfaları için bir çalışma yaptığını duyurdu.

Eğer bu çalışmalar olumlu şekilde sonuçlanır ise kar payı bir anda 10 ve 15 kat üstlere kadar çıkabilir! Bu da ortalama 500 milyar dolarlık bir kar elde etmek demek!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş