Facebook Reklamı ile Arkadaş Bulma

Amerika da yaşanan garip bir olay Facebook gündemine bomba gibi düştü. Alexander isimli bir Facebook kullanıcısı, Cadılar bayramında tanıştığı Dan isimli arkadaşından herhangi bir iletişim bilgisini alamadığından dolayı bir daha görüşememiş ve ona ulaşmaya çalışıyor.

İlk olarak Portland eyaletinde oturan tüm Dan isimli kullanıcıları arayan Alex, bundan sonuç elde edemeyince de farklı bir yöntem ortaya atmış ve herkesin bu şekilde beğenisini kazanmış. “Dan’ı arıyorum” adlı bir sayfa oluşturan Alex, daha sonrasında da Facebook üzerinden sayfaya reklam satın alarak sağ kısımda çıkmasını sağlamış ve Dan’ın ona ulaşmasına yardımcı olmuş!

dan_cover

Bir süre boyunca reklam kalan ve sonrasında da Dan’a ulaşabilen Alex, bunun ayrıntılı bilgisini de özel bloğunda uzunca anlatıyor. Dan’a ulaşmak için toplam da harcadığı maliyet ise sadece 3 dolar! 3 dolar gibi makul bir para oranı ile arkadaşına ulaşabilen Alex şuan için çok mutlu!

Dan da kendisine yapılan bu jeste çok şaşırdığını ve çok mutlu olduğunu söyledi. Reklam üzerinden arkadaşına erişebildiğin Facebook platformu, çoğu zaman reklamların gereksiz bulunmasına sebep olsa da, bu yönde oldukça faydalı bir işleyiş çıkarmış sayıldı.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş