Facebook Şifreniz Başkalarının Eline Geçmiş Olabilir

Tüm insanların hayatının çok önemli bir parçası olan Facebook’un, kullanıcılarının şifreleri tehlikede. İnternet dünyasının gelişimi ile birlikte siber saldırı yöntemleri de gelişiyor. Artan siber saldırılardan dolayı binlerce site yöneticisi isyan ediyor. Sıradan internet sitelerinin yanı sıra Facebook, Twitter, Yahoo, Linkedin gibi dünya çapında kullanıcılara sahip siteler dahi risk altına girebiliyor.

facebook sifre hack

Hackerlar 2 aydan daha uzun bir süredir insanların bilgisayarlarına casus yazılımlarla sızmaya çalıştı ve 2 milyonun üzerinde şifre elde etti. Elde edilen bu 2 milyon şifrenin toplamda 93 bin siteden elde edildiği tahmin ediliyor.

İnternet dünyası üzerinde en büyük etkiye sahip Facebook’da bu saldırıların kurbanı oldu. Daha önceden de bir çok siber saldırıya uğrayan Facebook çoğu saldırıyı büyük ekibi ve üst düzey güvenlik çalışmalarıyla önlerken bu sefer başarılı olamadı. Facebook üzerinde şu an 1 milyardan fazla kullanıcı var. Yapılan saldırılar sonucunda sadece Facebook’tan 318 bin kullanıcının şifresi ele geçirildi.

Sizin Facebook şifrenizde başkalarının eline geçmiş olabilir. Bu yüzden Facebook şifrenizi hemen değiştirmelisiniz. Yetkililerin yaptığı yoruma göre internet kullanıcılarının çoğu Facebook şifresini bütün hesaplarında kulanıyor. Bu açıklamaya uyan kullanıcılar bu saldırılardan daha çok zarar görebilirler.

Facebook şifrenizi hemen değiştirmek için Facebook Şifre Değiştirme yazımızda Facebook şifrenizi değiştirmek için yapmanız gereken işlemleri adım adım göstermiştik.

Facebook dışında şifreleri ele geçirilen diğer popüler siteler

Twitter : 22 bin

Youtube, Gmail, Google : 70 bin

Yahoo : 60 bin

LinkedIn : 8 bin

  1. mehmet adıbelli dedi ki:

    Malesef benimde hesabım çalınmış.

  2. memet dedi ki:

    facebook şifreleri artık çok rahat bir şekilde öğrenilebiliyor. Hiç bir güvenliği kalmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.