Facebook Video Görüntülenme Sayısı Aktif

Facebook’ta video izlenme sayısı

Facebook pek çok yeniliği bizlere sunmaya devam ediyor. Yeni geliştirdikleri algoritma ile beraber de artık paylaşılan bir video’nun kaç kişiye eriştiğini rahatlıkla görebileceğiz.

Eylül ayının başları gibi ortaya sürülen, denemeler sonucunda da aktif hale getirilen bu eklenti sayesinde tıpkı youtube, vimeo gibi video izleme portallarına taş çıkaracak bir özellikle de Facebook tarafından eklendi.

Özellikle videolu reklamlar alan kullanıcıların videolarının ne kadar kişiye ulaştığını da görmek mümkün oluyor. Bu bölgeden dilediğiniz kadar reklam hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve buna göre de bir işleyiş edinebiliyorsunuz.

facebook-video-goruntulenme

 

Paylaşımın altında ki beğeni sayısı, yorumlar alanlarının hemen yan kısmında yer alan görüntülenme sayısı ise, her tık başına K bazında artmaktadır. (1K: bin kişi)

Henüz tüm videolarda bu durum aktif hale getirilmese de, son zamanlarda yüklenilen tüm videolarda da bu durum artık ister istemez aktif hale gelmektedir. Eski yüklenilen videoları Facebook yakaladıkça ekleme yapmaya da devam ediyor.

Görüntülenme sayısı, web üzerinden Facebook girişi yaptığınız zaman ise, akıllı telefon/tabletlerin yanı sıra daha az rast gelebileceğiniz bir durum.

Dünya’nın en büyük sosyal paylaşım platformu olarak kendini ispatlamış olan Facebook, bu yeniliğinden sonra da başka yeniliklere kendini açmak adına da çalışmaya devam ediyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

 1. emre

  facebookda videolar görüntülenemiyor neden

  Yanıtla
  1. Admin

   Merhaba Emre, sorununuz tarayıcı kaynaklı olabilir. Başka tarayıcıdan Facebook’a giriş yapmayı deneyin.

   Yanıtla