Facebook’ta Yenilik: Fotoğraflara Çıkartma!

Bilindiği üzere Facebook, mobil cihazlardan bağlantıları fazlası ile önemsemeye ve bu tür durumlara karşın da yeniliklere başladı!

Bunun sebebi de, 1.3 milyar kullanıcısının ortalama 1 milyarı kadar mobil uygulamadan bağlantı kurduğundan sebep, bu durumu daha çekici ve daha çok ön plana getirilir nebzeye döndürmek adına da Facebook’un mobil cihazlar için yenilikler yaptığını biliyoruz.

Artık ekstradan eklenen emojiler sayesinde fotoğrafların istenilen tüm bölümlerine çıkartmalar ekleyebilecek, bu fotoğrafları da Facebook profillerinizde yayınlayabileceksiniz. Yüklenebilen çıkartmalar ise dilediğiniz gibi konumlandırılabilmektedir. Yani var olan fotoğrafınız üzerinde bu çıkartmalar ile oynamak mümkündür.

Stickers1-600x300

Bu yenilik Snapchat uygulamasında ilk olarak sunulmuştu ve zamanla Facebook’a da eklenmesi planlanıyordu. Artık IOS ve Android kullanıcıları diledikleri gibi çıkartmaları yönetebilme ve konumlandırabilme haklarına sahip olmaktadır! Sunulan bu avantajlı paket sayesinde de keyfi doruklarına kadar sunma hakkına sahipsiniz.

Çıkartmalar fotoğraf yüklemeden önce var olan planda ki kısımdan yüklenebilmektedir. Konumlandırma yapmak için de çerçeveyi sürüklemek yeterli olacağı gibi, sizler için ayrıntılı bir durum buradan aktarılacaktır.

Facebook’un ileri ki süreçlerde de farklı yeniliklere açılacağı, mobil uygulamayı daha üstün ve göz alıcı kılma adına da farklı türden bazı eklentileri ekleyeceği konuşuluyor. Bu durum söz konusu olur ise sizleri sitemiz üzerinden de bilgilendireceğiz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş