Facebook’tan Yeni Hamle: Phone!

Facebook uzun süredir üzerinde çalışmakta olduğu bir uygulamasını duyurdu!

Home, Rooms, Lingshot ve Messenger gibi farklı mesajlaşma uygulamalarını bizlere geliştirip sunan Facebook, Viber ve Line’ye rakip olacak bir uygulama geliştirdi. Adı da Facebook Phone! Yeni veri tabanı bölgesinin %40’lık bölümünü bu uygulama için ayıran Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bu uygulama ile beraber pek çok kişinin artık dilediği gibi özgürce, internet olan her yerde konuşabilmelerini sağlıyor.

fQOLN_1427008557_4373

Android Police sitesinde var olan bilgiye göre arayan kişi hakkında otomatik bilgiler aktaracak ve riskli numaraların anında blokelenmesi için de geliştirmelerin devam edildiği yazıyor. Facebook şuan bu programı geliştirme aşamasında olduğundan sebep daha çok reklam yapmıyor ve henüz net bilgiler sunmuyor. Messenger de bilindiği gibi bizlere arama özelliği sunuyordu, Whatsapp için de bu uygulamanın aktif olacağını söylemiştik fakat bunların her biri Facebook Phone uygulamasına birer adım olarak görülmeye başladı!

Phone uygulaması, Facebook’un uzun süredir aklında olan ve bir türlü hayata geçiremediği proje olarak biliniyor. Ne zaman sunulacağı henüz kestirilemezken çalışmaların iyi ve verimli geçtiği de CEO tarafından bir söyleşi de açıklanmıştı.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş