Facebook’un Mobil Cihazlara Etkisi

Dünya’nın en büyük anti virüs yazılım şirketlerinden birisi olan AGV, yaptığı deneysel araştırmalar sonucunda Facebook’un mobil cihazlara etkilerini yorumladı.

Facebook’un, artık mobil cihazlar da daha fazla tercih edilmesi durumu, günümüzde de bilgisayarla giriş sıklığını fazlası ile aşağı çekti ve önüne geçilemez bir durumu da doğurmuş oldu. AGV’nin yaptığı araştırmalara göre Facebook, “mobil cihazların pil ömrünü fazlası ile kısaltıyor” sonucuna ulaştı.

Tt4DHqG

AGV’nin bu araştırması da pek çok kişi tarafından okunan haberler arasında yer aldı. Facebook, fazlası ile bildiri, video, fotoğraf, reklam ve diğer tüm uygulamaları barındırmasından sebep, ani girişler de her birini işleme alıyor ve pilinizin ömrünü bir hayli kısaltıyor. Bu uygulama nedeniyle de pek çok kişi mağduriyet yaşıyor ve artık mobil cihazların pil ömrü normalinden daha çabuk son buluyor.

Facebook’u takip eden uygulamalar ise şu şekilde;

Spotify

Instagram

Path

Yani liste de 2 Facebook ürünü olan uygulamayı görmek mümkün. Bilindiği gibi Instagram uygulaması da Facebook’un yapmış olduğu transferlerden birisi. Bunların önüne geçebilmek ise pek de mümkün değil, çünkü uygulama türü olarak Facebook’un kendi çapında ki dağılımı ve renk ekolayzırı sebebiyle artık fazlası ile şarj yeme ve şarjın tüketilmesi durumu söz konusu.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş