Facebook’un Yapay Zeka Gelişimi

Facebook’un Yapay Zeka Gelişimi

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in, Facebook F8 etkinliğinde pek çok duyurusundan ve programından siz değerli okuyucularımıza bilgiler sunmuştuk. Yapay zeka odağında ne kadar ilerlediklerini ve ne kadar gelişim gösterdiğini bizlerle paylaştı.

Mark Zuckerberg’in 10 saniyelik paylaştığı video da, yapay zeka videolarında öne çıkan sporları tanıyor ve böylelikle takımda oynayan oyuncuların isimlerini bizlere paylaşıyor. Mark Zuckerberg; “Beyzbol seviyorsanız yapay zeka sistemi ilgili video içeriklerini ön plana çıkararak size sunacak” dedi.

Facebook’un Yapay Zeka Gelişimi
Facebook’un Yapay Zeka Gelişimi

Böylelikle artık Facebook’un insanüstü bir beyin ile çalıştığı neticesi de ortaya çıktı. Facebook’ta kullanılan bu yapay zeka durumu artık pek çok insanın işini de kolaylaştıracak gibi görünüyor. Mark Zuckerberg, gelişim süreci ile alakalı gelen soruları da genellikle geçiştirdi.

1 milyonluk izlenme oranına sahip olan videoyu alt kısım da paylaşılacak olan eklentiden izleyebilirsiniz. Ayrıca Mark Zuckerberg’in F8 konferansından bir kısım paylaşımlar yaptığını da görebilirsiniz. Yapay zeka gelişim süreci ile ilgili de yakın zaman da bir konferans daha vermesi planlanıyor. Bu sayede yapay zekanın Google ile neredeyse aynı seviyeye geldiğini görmek mümkün.

https://www.facebook.com/video.php?v=10101993274698321

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş